tel. 668 673 741   biuro@praniedywanow.bydgoszcz.pl

PAROWE CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA MATERACY

Czyszczenie materacy

 

Tradycyjne sposoby czyszczenia polegają na mechanicznym lub ręcznym usuwaniu brudu za pomocą detergentów wodnych, chemii i ściereczki. Preparaty i środki dezynfekujące działają głównie na powierzchni, więc bakterie mogą przeżyć na porowatych powierzchniach i skutecznie się rozwijać.

Okazuje się, że takie metody są mało efektywne i sprzyjają zaleganiu brudu we wgłębieniach i trudno dostępnych miejscach. Parownica wytwarza temperaturę od 140°C do 180°C i ciśnienie od 4 do 12 Bar. Służy ona do dezynfekcji, czyszczenia, odkażania i odświeżania każdej powierzchni bez użycia chemicznych środków. Proces czyszczenia suchą parą może przebiegać praktycznie na każdej powierzchni. „Sucha” para jest wówczas, gdy zawiera od 5-6% wody i jest o wiele gęstsza od powietrza, którym na codzień oddychamy.

Ogólnie wiemy, że gorąca para doskonale rozpuszcza oleje, tłuszcz, krew oraz że likwiduje mikroorganizmy (zdecydowana większość ginie w temperaturze 85°C). Sucha para o wysokiej temperaturze wnika bardzo głęboko do czyszczonej powierzchni. Martwe organizmy, nawet te w najgłębszych zakamarkach, mogą być potem usunięte przy użyciu odkurzacza przystosowanego do pracy na mokro.

Trzy powody dla których warto skorzystać z parowego czyszczenia:

  • skuteczna w walce z bakteriami, roztoczami i różnego rodzaju insektami
  • natychmiastowo zdezynfekowane i suche powierzchnie
  • przyjazne dla środowiska


 

 

 

 

 

 

 

 

Usługi czyszczące ZYŚK

 

 

 

 

Profesjonalne czyszczenie dywanów, wykałdzin, tapicerki meblowej i samochodowej.

Tagi strony: czyszczenie dywanów, pranie dywanów, czyszczenie wykładzin, pranie wykładzin, czyszczenie tapicerki samochodowej, bydgoszcz,
pranie tapicerki meblowej, metoda ekstrakcji, alergeny, odkurzanie, mycie okien, karcher, dwustronne czyszczenie materacy łóżkowych,
dezynfekcja, neutralizacja zapachów.
 

stat4u