tel. 668 673 741   biuro@praniedywanow.bydgoszcz.pl

Ozonowanie

 

Czym jest ozon?

Ozon jest alotropową odmianą tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek tego pierwiastka. Występuje we wszystkich stanach skupienia czyli w stanie gazowym, ciekłym i stałym. W stanie gazowym ma kolor niebieski i charakterystyczny ostry zapach, przypominający ditlenek siarki i chlor. Ozon jest bardzo silnym utleniaczem (Eْ=2,7 [V]). Dzięki tej właściwości jest powszechnie stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, w dezynfekcji i deakaryzacji (niszczenie alergenów) pomieszczeń, w procesie uzdatniania wody, czy jako odkażacz w przemyśle spożywczym .

Ozon jest gazem nietrwałym i łatwo ulega rozkładowi.
Wszystkie pomieszczenia stają się bezpieczne w krótkim czasie po zakończeniu ozonowania.

Sanitarne zastosowanie ozonu.

Ozon, jako silny utleniacz, powszechnie stosowany jest do usuwania:

  • grzybów domowych i ich przetrwalników,
  • różnych gatunków pleśni,
  • roztoczy, bakterii oraz wirusów,
  • przykrych zapachów.

Ozonowanie zabija grzybnie oraz plechy w całości, jednocześnie likwidując wszystkie wolne rodniki znajdujące się w powietrzu.

Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie zapachów.

Nasza oferta ozonowania obejmuje:

  • Ozonowanie mieszkań i domów - ozonowanie skutecznie usunie z naszych mieszkań bakterie, wirusy, grzyby (i ich zarodniki), roztocza i inne alergeny.
  • Ozonowanie wnętrz jachtów i przyczep kempingowych - z pewnością pomoże usunąć nieprzyjemny zapach stęchlizny, który może powsawać przy dłuższym nieużywaniu (braku wietrzenia) tych wnętrz.
  • Ozonowanie klimatyzacji oraz kabin samochodowych - skutecznie usunie woń dymu tytoniowego oraz inne nieprzyjemne zapachy które mogą dobywać się z zanieczyszczonych klimatyzacji.
  • Ozonowanie pomieszczeń usługowo użytkowych - skutecznie pomaga rozwiązać problem niechcianych zapachów w miejscu wykonywania pracy.
  • Ozonowanie pomieszczeń po pozarach i zalaniach - pozwala skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spalenizny oraz stęchlizny.

Usługi realizujemy u klienta po wcześniejszym umówieniu się pod wskazanym adresem. Na terenie Bydgoszczy dojazd gratis. Dostosujemy godziny pracy do Państwa potrzeb.

Generator Ozonu 9 g/h.

Ozonowanie wykonujemy wysokiej jakości generatorem ozonu 9 g/h produkowanym przez polską firmę NWG. Został on przebadany pod kątem bezpieczeństwa i dzięki temu jest oznaczony unijnym certyfikatem CE.

Deklaracja zgodności generatora ozonu 9 g/h.

Raport Sanepidu - ocena skuteczności dezynfekcji metodą ozonowania.

 

 
Generator ozonu 9 g/h

Ozon skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy i przywraca świeżość pomieszczeniom mieszkalnym i użykowym.

 

Profesjonalne czyszczenie dywanów, wykałdzin, tapicerki meblowej i samochodowej.

Tagi strony: czyszczenie dywanów, pranie dywanów, czyszczenie wykładzin, pranie wykładzin, czyszczenie tapicerki samochodowej, bydgoszcz,
pranie tapicerki meblowej, metoda ekstrakcji, alergeny, odkurzanie, mycie okien, karcher, dwustronne czyszczenie materacy łóżkowych,
dezynfekcja, neutralizacja zapachów.
 

stat4u